Premier League: Ήττα με ανατροπή για τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Φούλαμ απέδρασε με ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά από το Νότιγχαμ.

Για την 8η αγωνιστική της Premier League, η Φούλαμ έφυγε με το τρίποντο (2-3) από το Νότιγχαμ, ενώ η Άστον Βίλα έκανε το καθήκον της, καθώς επικράτησε με 1-0 της Σαουθάμπτον.

Στο Σίτι Γκράουντ, η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε το προβάδισμα με τον Αβονίγι στο 11ο λεπτό. Η απάντηση της Φούλαμ ήταν δυναμική και αρχικά ισοφάρισε με τον Αμπαραμπίγιο στο 54′, στην συνέχεια πήρε το προβάδισμα με τον Παλίνια τρία λεπτά αργότερα, ενώ στο 60′ έκανε τρία τα τέρματα της με τον Ριντ. Η Φόρεστ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-3 με τον Ομπράιεν στο 77′.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Άστον Βίλα με τέρμα του Ράμσεϊ στο 41ο λεπτό, επέστρεψε στις νίκες μετά από τρία ματς, νικώντας με 1-0 εντός έδρας τη Σαουθάμπτον.

Άστον Βίλα-Σαουθάμπτον 1-0 (41΄ Ράμσεϊ)

Νότιγχαμ Φόρεστ-Φούλαμ 2-3 (11΄ Αβονίγι, 77΄ Ο΄Μπράιεν – 54΄ Τετέ, 57΄ Παλίνια, 60΄ Ριντ)