Premier League: «Λευκή» ισοπαλία για Λίβερπουλ και Τσέλσι

“Κόλλησαν” στο μηδέν και μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας Λίβερπουλ και Τσέλσι

Λίβερπουλ και Τσέλσι έμειναν στο 0-0 στο Άνφιλντ, για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στους 29 βαθμούς, μακριά από την πρώτη τετράδα της κατάταξης, με τους “Κόκκινους” να έχουν όμως αγώνα λιγότερο.

Ντεμπούτο με τους Λονδρέζους έκανε ο Μιχαϊλο Μούντρικ, ο οποίος αντικατέστησε στο 55΄ τον Χολ και δημιούργησε προβλήματα στην άμυνα της Λίβερπουλ

Ο Γιούργκεν Κλοπ είδε την ομάδα του να μένει ακίνδυνη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με μεγαλύτερη τη φάση του Αλεξάντερ-Άρνολντ στο 83ο λεπτό.

Η Τσέλσι έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 3ο λεπτό να προηγηθεί, όταν ο Τιάγκο Σίλβα «σημάδεψε» το δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Χάβερτς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το VAR τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ.

Λίβερπουλ-Τσέλσι 0-0

Μπόρνμουθ-Νότιγχαμ Φόρεστ 17:00

Λέστερ-Μπράιτον 17:00

Σαουθάμπτον-Άστον Βίλα 17:00

Γουέστ Χαμ-έβερτον 17:00

Κρίσταλ Πάλας-Νιούκαστλ 19:30