Premier League: Λυτρώθηκε από τον Βαράν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την νίκη από την Γουλβς με ήρωα τον Βαράν.

Για την 1η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 1-0 την  Γουλβς.

Στο πρώτο μέρος αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους όμως οι «λύκοι» ήταν αυτοί που ήταν πιο επικίνδυνοι.  Οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαναν την πρώτη επίσκεψη στον Σα στο 12′ με τον Ράσφορντ. Στο 27′ ο Κούνια απάντησε για τη Γουλβς, σουτάροντας λίγο άουτ. Στις καθυστερήσεις ο Άντονι βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ του κοντραρε σε σώμα αμυντικού, στην ιδία χρονική περίοδο ο Βαράν είχε δοκάρι με κεφαλιά.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά πιέζοντας του φιλοξενούμενους. Στο 76’ ο  Βαράν έκανε το 1-0 έπειτα από ασίστ του Μπισάκα, μετά από «σκάψιμο» της μπάλας από τον Μπρούνο Φερνάντες Στην συνέχεια η Γουλβς  πρόβαλε σθεναρή αντίσταση και είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες, με τον Αντρέ Ονάνα να είναι σε μεγάλη βραδιά με εξαιρετικές επεμβάσεις για τους γηπεδούχους κάτω από τα γκολ ποστ.