Premier League: Ματσάρα και ανατροπή για τη Λιντς

Με σπουδαία ανατροπή η Λιντς πήρε το διπλό στο Μολινό και έκανε τεράστιο βήμα παραμονής.

Για την 30η αγωνιστική της Premier League, ο Άιλινγκ με τέρμα στο 90′ ολοκλήρωσε την επική ανατροπή για τη Λιντς με 2-3 κόντρα στην Γουλβς, με τους «Λύκους» να βρίσκονται μπροστά με δύο τέρματα στο πρώτο μέρος.

Η Γουλβς πήρε κεφάλι στο σκορ στο 26ο λεπτό με τον Τρινκάο στην πρώτη του επαφή στο ματς να βρίσκει τον Τζόνι με τον Ισπανό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Οι Λύκοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με το πλασέ του Τρινκάο μετά την ασίστ του Ποντένσε στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Η Γουλβς έμεινε με δέκα παίκτες στο 53′ με τον Χιμένεθ μετά από ένα άσχημο μαρκάρισμα να αφήνει την ομάδα του με δέκα παίχτες.

Η Λιντς μέσα σε τέσσερα λεπτά έφερε το παιχνίδι στα ίσια ο Χάρισον με άουτ από κοντά νίκησε τον Σα στο 63ο λεπτό και στο 66′ ο Ροντρίγκο έκανε το 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή και πήραν το τρίποντο στο 91ο λεπτό με δράστη τον Άιλινγκ που έδωσε το διπλό στην ομάδα του.

Σκόρερ: 26′ Τζόνι, 45+11′ Τρινκάο – 63′ Χάρισον, 66′ Ροντρίγκο, 90+1′ Άιλινγκ

Κάρτες: 6′ Μπολί, 43′,53′ Χιμένεθ – Στρούικ 45+10′, 68′ Ροντρίγκο, 74′ Κρέσγουελ, 94′ Φόρσο

Γουλβς (Λατζ): Σα, Μπολί, Κόαντι, Σάις, Τζόνι (92′ Τσικίνιο), Νέβες (25′ Τρινκάο), Μουτίνιο, Νουρί, Ντεντονκέρ (92′ Σοάρες), Ποντένσε (78′ Τσαν), Χιμένεθ

Λιντς (Μαρς): Μελιέ (55′ Κλάεσον), Στρούικ, Γιορέντε (40′ Κοχ), Ντάλας, Άιλινγκ, Φόρσο, Κλιχ (45+9′ Κρέσγουελ), Χάρισον, Ροντρίγκο, Τζέιμς, Μπάμφορντ (23′ Γκρίνγουντ)