Premier League: Με 10 παίκτες η Τότεναμ πήρε διπλό στο “City Ground” με τρομερό Κουλουσέβσκι

Με 10 παίκτες η Τότεναμ πήρε τρίποντο απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Στο πλαίσιο της έναρξης της 17ης αγωνιστικής της Premier League η Τότεναμ επικράτησε 0-2 της Νότιγχαμ Φόρεστ με  στο “City Ground” και παρέμεινε στην 5η θέση.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα τις αντίπαλες εστίες, ωστόσο στις καθυστερήσεις ο Κουλοσέβσκι έκανε το γέμισμα, ο Ριτσάρλισον με κεφαλιά νίκησε τον Μουρίγιο και άνοιξε το σκορ δίνοντας το προβάδισμα για την Τότεναμ.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρα παιχνιδιού ο Ελάνγκα βρήκε δίχτυα όμως ο VAR ακύρωσε το γκολ καθώς ο Σουηδός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Τρένερ έκανε λάθος απομακρύνοντας άστοχα και στέλνοντας την μπάλα στον Κουλουσέβσκι, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σούταρε για το 0-2.

Στη συνέχεια, οι Λονδρέζοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές. Ο διαιτητής έλεγξε στο VAR το σκληρό μαρκάρισμα του Μπισούμα στον Γκέιτς και άλλαξε την κίτρινη κάρτα που είχε δώσει στην αρχή και του έδειξε την κόκκινη.

Νότιγχαμ Φόρεστ (Κούπερ): Τέρνερ, Μπόλι (Γουντ 67′), Μουρίγιο, Ενιακατέ, Γουίλιαμς, Γέιτς, Μανγκαλά (Χάντσον Οντόι 83′), Κουγιατέ (Ντανίλο 68′), Τοφολό, Ελάνγκα, Γκιμπς-Γουάιτ.

Τότεναμ (Ποστέκογλου): Βικάριο, Πόρο, Ρομέρο, Ντέιβις, Ουντότζι, Σαρ, Μπισουμά, Τζόνσον (Σκιπ 32′), Κουλουσέβσκι (Βέλις 90+9′), Σον (Έμερσον 88′), Ριτσάρλισον.