Premier League: Με χατ-τρικ του Μπόουεν η Γουέστ Χαμ πήρε την πρώτη νίκη για το 2024

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τη Γουέστ Χαμ κόντρα στη Μπρέντφορντ.

Για την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Premier League, η Γουέστ Χαμ επικράτησε εύκολα της Μπρέντφορντ με 4-2 και πέτυχε την πρώτη της νίκη μέσα στο 2024.

Το ματς ξεκίνησε πολύ θετικά για τα “σφυριά” καθώς σκόραραν δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών με τον Τζάροντ Μπόουεν. Ο Άγγλος βρήκε δίχτυα, αρχικά στο 5ο λεπτό με δυνατό σουτ ενώ στο στο 7′ οι παίκτες του Μόγιες συνδυάστηκαν εξαιρετικά και ο Μπόουεν έκανε το 2-0 από κοντινή απόσταση.

Η Μπρέντφορντ αντέδρασε και μείωσε με τον Νιλ Μοπέ να μειώνει αν και βρισκόταν εκτός ισορροπίας.

Το δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό, ο Μπόουεν έγραψε το 3-1 πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ-τρικ. Έξι λεπτά αργότερα, ο Παλμιέρι με “οβίδα” από μακρινή απόσταση σημείωσε το 4-1 για τη Γουέστ Χαμ. Το μόνο που κατάφεραν οι “μέλισσες” ήταν να μειώσουν σε μια τετ α τετ φάση του Γιοάν Γουισάν.