Premier League: «Μοίρασαν» τους βαθμούς Νότιγχαμ και Μπέρνλι

Έσωσε τον βαθμό η Μπέρνλι στο ντεμπούτο του ο Χάντσον-Οντόι με τη Νότιγχαμ

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League, Νότιγχαμ Φόρεστ και Μπέρνλι έμειναν ισόπαλες με 1-1 στο «City Ground».

Στο 16ο λεπτό ήρθε η πρώτη καλή στιγμή στο ματς είναι για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, με τον Αβονίγι να δίνει στον Χάντσον-Οντόι και εκείνον να επιχειρεί το σουτ με το δεξί εκτός περιοχής, υποχρεώνοντας τον Τράφορντ να πέσει στη δεξιά γωνία της εστίας του και να αποκρούσει.

Στο ημίωρο η Μπέρνλι απείλησε όταν ο Αμντουνί εκτέλεσε και ο Τέρνερ του είπε «όχι».

Το σκορ άνοιξαν οι «κλάρετς» στο 41ο λεπτό. O Κολεόσο έκανε επέλαση από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή γύρισε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Φόστερ δεν την βρήκε και έφτασε στο σημείο του πέναλτι στον Αμντούνι, που με αριστερό σουτ πέτυχε το 0-1 για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, ο Χάντσον-Οντόι στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Νότιγχαμ έπιασε ένα ασύλληπτο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, φέρνοντας τον αγώνα σε ισορροπία (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν αποκτώντας το προβάδισμα για δεύτερη φορά, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε για χέρι του Μπέργκε που έδωσε την πάσα στον Φόστερ.

Νότιγχαμ (Κούπερ):  Τέρνερ, Έινα, Γουόραλ, Μακένα, Μοντιέλ (Ταβάρες 53’), Μανγκαλά (Γέιτς 71’), Σανγκαρέ, Ελάνγκα, Χάντσον-Οντόι (Οριγκί 71’), Γκιμπς-Γουάιτ, Αβονίγι (Γουντ 88′)

Μπέρνλι (Κομπανί): Τράφορντ, Τέιλορ, Μπέγερ (Ντελκρουά 88′), Γκούντμουντσον (Ζαρουρί 64’), Μπράουνχιλ, Ρόμπερτς, Φόστερ, Κάλεν, Αμντουνί (Μπέργκε 64’), Αλ-Ντακίλ, Κολεόσο (Ντασιμίγιε 76′)