Premier League: Μοιράστηκαν βαθμούς στο Λονδίνο Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα

Η Γουέστ Χαμ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άστον Βίλα στο Λονδίνο, για την 29η αγωνιστική της Premier League.

Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα προέρχονταν από μεγάλες προκρίσεις σε Europa League και Conference League, αντίστοιχα και

O Aντόνιο στο 29′ έβαλε μπροστά τα “Σφυριά” και το γκολ της ισοφάρισης για την ομάδα του Ουνάι Έμερι πέτυχε ο Ζανιόλο στο 79′.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπόουεν έβαλε μπροστά στο σκορ τα «σφυριά», αλλά η φάση εξετάστηκε από το VAR και διαπιστώθηκε παράβαση (χέρι στο ξεκίνημα της επίθεσης).

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην 4η θέση με 55β, με ματς περισσότερο και +2β από την 5η Τότεναμ. Από την άλλη, οι Λονδρέζοι πήραν το βαθμό και συνεχίζουν να δίνουν μάχη για την ευρωπαϊκή τους έξοδο και την επόμενη περίοδο.

Μπέρνλι-Μπρέντφορντ 2-1 (10΄ πεν. Λάρσεν, 62΄ Φοφανά – 83΄ Αγερ)

Λούτον-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1 (90΄ Μπέρι – 34΄ Γουντ)

Φούλαμ-Τότεναμ 3-0 (42΄, 61΄ Ροντρίγκο Μουνίς, 49΄ Λούκιτς)

Γουέστ Χαμ-Άστον Βίλα 1-1 (29΄ Αντόνιο – 79΄ Ζανιόλο)