Premier League: Νίκες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νιούκαστλ

Πάρτι της Νιούκαστλ μέσα στη Γουέστ Χαμ, νίκησε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Για την εξ αναβολής 25η αγωνιστική της Premier league, τις νίκες πανηγύρισαν η Νιούκαστλ και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στο Ολντ Τράφορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 1-0 τη Μπρέντφορντ, χάρη στο τέρμα του Ράσφορντ στο 27ο λεπτό. Με αυτό το τρίποντο έφτασε τους 53β και είναι στην 4η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στην 9η θέση με 43β.

Η Γουέστ Χαμ δέχτηκε βαριά ήττα με 1-5 στο Λονδίνο από τη Νιούκαστλ. Στο 6ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Κάλουμ Γουίλσον. Πέντε λεπτά αργότερα έκανα το 0-2 με τον Ζοέλιντον. Τα «σφυριά» μπήκαν και πάλι στο ματς πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου με το γκολ του Κερτ Ζουμά (1-2). Στο δεύτερο μέρος και στο 46′ έφτασαν στο 1-3 με τον Γουίλσον να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς. Η Νιούκαστλ δεν σταμάτησε και πέτυχε το 1-4 με τον Ίσακ και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ζοέλιντον στο 90ο λεπτό διαμορφώνοντας με εύκολο πλασέ το τελικό 1-5.