Premier League: Νίκη για Άρσεναλ και Νιούκαστλ

Η Αρσεναλ πήρε τη μεγάλη νίκη στο ντέρμπι του βόρειου Λονδίνου κόντρα στην Τότεναμ.

Για την 4η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Νιούκαστλ νίκησε με 1-2 την Γουλβς. Η Αρσεναλ πήρε το ντέρμπι του βόρειου Λονδίνου νικώντας την Τότεναμ με 1-0.

Τότεναμ-Άρσεναλ 0-1:

Η ομάδα του Μίκελ Αρτέτα αγωνίστηκε με πάθος και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς νικώντας με την Τότεναμ με 0-1. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης  ήταν ο Γκάμπριελ, ο οποίος νίκησε την αντίπαλη άμυνα στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των «Σπερς» στο 64’.

Γουλβς-Νιούκαστλ  1-2:

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο  36′ με τον Λεμινά, μετά το γκολ οι «καρακάξες» έδειξαν  ότι αιφνιδιάστηκαν μη μπορώντας να βγουν στην επίθεση. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι   ανέβασαν την απόδοση τους και μέσα σε πέντε λεπτά έκαναν την  απόλυτη ανατροπή. Το 1-1 το σημείωσε ο Σαρ στο 75′. Το τελικό 1-2 το πέτυχε ο Μπαρνς στο 80′.