Premier League: Νίκη για την Γιουνάιτεντ, επιστροφή στα γκολ ο Ρονάλντο

Στα γκολ επέστρεψε ο Ρονάλντο και στα «τρίποντα» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Για την εξ’ αναβολής 18η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-0 επί της Μπράιτον.

Το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο (πρώτο μέσα στο 2022 μετά από 7 αγώνες και το γκολ επί της Μπέρνλι στις 30/12) στο 51΄ και το… κερασάκι στην τούρτα από τον Μπρούνο Φερνάντες στο 6’ των καθυστερήσεων, επανέφεραν στις νίκες του «κόκκινους διαβόλους».

Μετά από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες η ομάδα του Ράνγκινκ πήρε έστω και δύσκολα την πολύτιμη νίκη, χάρις στην οποία ανέβηκαν στην 4η θέση που οδηγεί στους ομίλους του Champions League της επόμενης περιόδου.