Premier League: Νίκη της Τσέλσι επί της Φούλαμ

Νίκησε τη Φούλαμ η Τσέλσι με γκολ του Πάλμερ.

Βελτιωμένη η Τσέλσι κατάφερε να επικρατήσει σήμερα στο «μίνι» ντέρμπι του Λονδίνου με 1-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο είχε τον έλεγχο και πήρε δύσκολα τους τρεις βαθμούς χάρη στο πέναλτι του Πάλμερ στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους.

Οι «μπλε» είχαν καλή απόδοση, έχασαν ευκαιρίες, με δύο δοκάρια, δείχνοντας πως βρίσκουν συνοχή και σταθερότητα στις εμφανίσεις τους, με τη Φούλαμ να χάνει σπουδαία ευκαιρία στις καθυστερήσεις του ματς με τον Ντεκόρβα-Μαρίν για να «κλέψει» το βαθμό της ισοπαλίας.