Premier League: Νικήτρια στο θρίλερ με τη Λιντς η Τότεναμ

Η Τότεναμ επικράτησε της Λιντς με 4-3 σε ένα συναρπαστικό ματς

Για την 15η αγωνιστική της Premier League, η Τότεναμ νίκησε με 4-3 τη Λιντς σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πίσω στο σκορ τρεις φορές!

Οι “Πετεινοί” βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το τέρμα του Σάμερσβιλ στο 10ο λεπτό. Ο Κέιν έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 25′, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ροντρίγκο έβαλε σε θέση οδηγού την φιλοξενούμενη. Ο Μπεν Ντέιβις στο 51ο λεπτό ισοφάρισε για την Τότεναμ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ροντρίγκο να βάζει την μπροστά στο σκορ στο 76ο λεπτό. Η Τότεναμ δεν είχε πει όμως την τελευταία της λέξη και αρχικά ο Μπετανκούρ στο 81′ έκανε το 3-3 και ο ο ίδιος στο 83ο λεπτό υπέγραψε την νίκη της Τότεναμ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Λίβερπουλ νίκησε με 3-1 τη Σαουθάμπτον. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, ο οποίος δεν βρισκόταν στον πάγκο λόγω τιμωρίας, ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στο τελικό σκορ.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ με 1-0 την Κρίσταλ Πάλας εντός έδρας, η Μπόρνμουθ επικράτησε με 3-0 της Έβερτον και η Λέστερ πήρε το διπλό με 0-2 στο Λονδίνο απέναντι στη Γουέστ Χαμ.

Μάντσεστερ Σίτι-Μπρέντφορντ 1-2 (45’+ Μάουντ-16′, 90’+ Τόνεϊ)

Μπόρνμουθ-Έβερτον 3-0 (18′ Ταβερνιέ, 25′ Μουρ, 69′ Αντονι)

Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον 3-1 (6′ Φιρμίνο, 21′, 42′ Νούνιεζ-9′ Ανταμς)

Νότιγχαμ Φόρεστ-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (57′ Γκιμς-Γουάιτ)

Τότεναμ-Λιντς 4-3 (25′ Κέιν, 51′ Ντέιβις, 81′, 83′ Μπετανκούρ-10′ Σάμπερβιλ, 43′, 76′ Ροντρίγκο)

Γουέστ Χαμ-Λέστερ 0-2 (8′ Μάντισον, 78′ Μπαρνς)