Premier League: Στην κορυφή η Λίβερπουλ, “τρίποντο” στις καθυστερήσεις για την Τότεναμ

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής της Premier League.

Για την 24η αγωνιστική της Premier League η Λίβερπουλ υπέταξε την Μπέρνλι και ξανανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, νίκη στις καθυστερήσεις για την Τότεναμ.

Η Λίβερπουλ επικράτησε με 3-1 της Μπέρνλι και ανέβηκε ξανά στην πρώτη θέση πάνω από τη Μάντσεστερ Σίτι που έχει παιχνίδι λιγότερο. Οι “κόκκινοι” προηγήθηκαν με τον Ντιόγκο Ζότα, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ο’Σέι λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κλοπ μπήκε συγκεντρωμένη στο γήπεδο, με τους Ντίας και Νούνιες να διαμορφώνουν το 3-1.

Η Τότεναμ κατάφερε να επιβληθεί στις καθυστερήσεις της Μπράιτον με 2-1 στο Λονδίνο. Οι “γλάροι” πήραν το προβάδισμα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασκάλ Γκρος, όμως το σύνολο του Άγγελου Ποστέκογλου έφερε το ματς σε ισορροπία με τον Ματάρ Σαρ. Στο 90+7′ ο Τζόνσον σκόραρε και χάρισε το τρίποντο στην Τότεναμ.