Premier League: “Τριάρα” της Τσέλσι επί της Λούτον

Με πρωταγωνιστή τον Στέρλινγκ, η Τσέλσι πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα

Για την 3η αγωνιστική της Premier League, η Τσέλσι επικράτησε με 3-0 της Λούτον και πήρε το πρώτο τρίποντο της για την νέα σεζόν.

Οι “μπλε” έφτασαν τους 4 βαθμούς σε τρεις αναμετρήσεις, μετά την ισοπαλία με τη Λίβερπουλ την πρώτη αγωνιστική και την ήττα από τη Γουέστ Χαμ τη δεύτερη και έπιασε την 8η θέση. Η Λούτον από την άλλη παρέμεινε στην τελευταία θέση με τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο ματς, ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ραχίμ Στέρλινγκ με δύο τέρματα κ μία ασίστ. Ο Άγγλος εξτρέμ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και στο 68′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 έγραψε ο Τζάκσον στο 75′, κλείνοντας το σκορ.

Τσέλσι-Λούτον 3-0 (17΄, 68΄ Στέρλινγκ, 75΄ Τζάκσον)