Πρέμιερ Λιγκ: Διπλό στο Λούτον για Τσέλσι

Με το τρίποντο από το Λούτον έφυγε η Τσέλσι.

Για την 20ή αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Τσέλσι πήρε τους τρεις βαθμούς με 2-3 κόντρα στην Λούτον.

Οι Λονδρέζοι πέτυχαν την δεύτερη συνεχή νίκη τους μετά το 2-1 με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας και ανέβηκαν στην δέκατη θέση με 28 βαθμούς ενώ η Λούτον παρέμεινε στην 18η με 15 βαθμούς μετά από 19 παιχνίδια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για την Τσέλσι και ο Πάλμερ στο 12ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού τους Λονδρέζους. Ο Μαντουέκε με ωραία προσπάθεια έκανε το 2-0 στο 37′ και έκλεισε το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Πάλμερ με το δεύτερο προσωπικού τέρμα στην αναμέτρηση σκόραρε για να τριπλασιάσει την διαφορά των δύο ομάδων.

Αλλά η Λούτον δεν τα παράτησε και σκόραρε με τον Μπάρκλεϊ στο 80′ και τον Αντεμπάγιο στο 87′ για να γράψει το τελικό σκορ.