Πρόκριση στους «16» για Παναιτωλικό

Για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ο Παναιτωλικός συνέτριψε τον Ιαλυσό με 5-1 στο Αγρίνιο και προκρίθηκε στους “16” της διοργάνωσης. Είχαν καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο ματς, καθώς τα “καναρίνια” είχαν επικρατήσει με 4-0 στη Ρόδο.

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν στο 58′ με τον Μπαίροβιτς. Ο Μιμιτό στο 60′ πέτυχε το 2-0, ο Τζελάι στο 64ο λεπτό το 3-0 με αυτογκόλ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να σκοράρουν και πέτυχαν το 4-0 με τον Μπάιροβιτς με πέναλτι στο 74ο λεπτό, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 76′ ο Πεταυράκης μείωσε σε 4-1 για τους φιλοξενούμενους και το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 85′ ο Γιοβάνοβιτς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης (62’ Σανιά), Λιάβας, Γιοβάνοβιτς, Παρράς, Ντάλσιο, Σιέστεντ (46’ Ταχάρ), Ντουάρτε, Μιμίτο, Ρομάν (46’ Ντίας), Μπαΐροβιτς.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Χειμωνέττος Αγγ. (46’ Ανδρούτσος), Τερζίου, Χειμωνέττος Κ., Χατζηδίμπας, Μαραγκουδάκης, Σερζίνιο (50’ Πεταυράκης), Νατσιόπουλος, Αυγενικού, Τζελάι, Πετράκης (65’ Φράγκος), Γιώργου.