Πρωταθλητής Ελλάδας στην άρση βαρών ο Ιακωβίδης

Ο Θεόδωρος Ιακωβίδης κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στην άρση βαρών.

Ο Θεόδωρος Ιακωβίδης δεν σταματάει να χαρίζει τίτλους και διακρίσεις στο τμήμα της άρσης βαρών. Συγκεκριμένα ο αθλητής του συλλόγου κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στην κατηγορία των 96 κιλών  σηκώνοντας 156 κιλά στο αρασέ και 190 κιλά στο ζετέ αντίστοιχα.

Ο Θεόδωρος Ιακωβίδης μιλώντας πριν λίγο καιρό στο www.kingsport.gr είχε υποσχεθεί το πρωτάθλημα Ελλάδας κάτι το οποίο έκανε πράξη.

Αναλυτικά η ενημέρωση του ερασιτέχνη σχετικά με την νέα μεγάλη επιτυχία του Ιακωβίδη

Ο αρσιβαρίστας του Παναθηναϊκού Θοδωρής Ιακωβίδης κράτησε και πάλι ψηλά την πράσινη σημαία και πήρε το χρυσό μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στην Καβάλα.
Ο «Άτλαντας» του «τριφυλλιού» για ακόμα μια φορά απέδειξε ότι είναι ο κορυφαίος έλληνας αρσιβαρίστας στην κατηγορία των 96 κιλών και πανηγύρισε μια ακόμα πρωτιά.Συγκεκριμένα ο Ιακωβίδης ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου σηκώνοντας 156 και 190 κιλά αντίστοιχα και έδειξε για ακόμα μια φορά την ποιότητα του ως αθλητής.

Στην ίδια κατηγορία αγωνίστηκε και ο Κώστας Καραγγελής που πήρε την 7η θέση σηκώνοντας 117 και 121 κιλά αντίστοιχα.