Πρώτη νίκη για την Άστον Βίλα

Την πρώτη της νίκη στην φετινή σεζόν του αγγλικού πρωταθλήματος πέτυχε η Άστον Βίλα κόντρα στην Έβερτον με 2-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο Γουέσλι στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από πάσα του Χότα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελ Γκαζί, με ωραίο πλασέ, σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κίτρινες: Γκίλμπερτ, Κάλβερτ-Λιούιν, Γκόμες, Χασάν, Κόουλμαν,

Άστον Βίλα: Χίτον, Γκίλμπερτ, Ένγκελς, Μινγκς, Τέιλορ, Λουίζ, Πελετεϊρο (77’ Ελ Γκαζί), ΜακΓκιν, Γκρελις, Χασάν (86’ Ελμοχαμάντι), Γουέσλι

Έβερτον: Πίκφορντ, Κόουλμαν, Κιν, Μίνα, Ντίνι, Σνιντερλέν, Γκόμες, Ριτσαρλισον (78’ Γουόλκοτ), Σίγκουρντσον (61’ Ιβόμπι), Μπερνάρντ (62’ Κιν), Κάλβερτ-Λιούιν