Πρώτη νίκη της Τσέλσι στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ

Η νεανική Τσέλσι κατάφερε να αποδράσει από την έδρα της Νόργουιτς με 2-3 χάρη στα δυο τέρματα του Τάμπι Εϊμπραχαμ και άλλο ένα του Μέισον Μάουντ . Αυτή ήταν η πρώτη προπονητική νίκη του  Φρανκ Λάμπαρντ στην Πρέμιερ Λίγκ.

Ο Εϊμπραχαμ βρήκε δίχτυα για τους Λονδρέζους μόλις στο 3ο λεπτό για το 0-1. Η απάντηση των καναρινιών ήταν άμεση, καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Κάντγουελ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).

Στο 17′ ο Μάουντ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ  την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ κάνοντας το 1-2. Η Νόριτς αντέδρασε εκ νέου, αυτή την φορά με τον Τέεμου Πούκι, ο οποίος σκόραρε για το 2-2, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Έιμπραχαμ κατάφερε να σκοράρει για ακόμη μια φορά στην αναμέτρηση στο 68′ κάνοντας το 2-3,τέρμα που έμελλε να δώσει τους πρώτους 3 βαθμούς στην Τσέλσι με τον Λάμπαρντ στον πάγκο.