Προβάδισμα για τη Ντιναμό

Η Ντιναμό επικράτησε επί της Ρόσενμποργκ, ενώ ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Γιούνγκ Μπόις και Ερυθρό Αστέρα στην Ελβετία, στο πλαίσιο της πρώτης φάσης των πλέι-οφ του Champions League.

Ντιναμό-Ρόσενμποργκ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Ντιναμό κόντρα στη Ρόσενμποργκ με 2-0 στην Κροατία.

Μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πέτκοβιτς, με εύστοχο πέναλτι, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Όρσιτς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Γιούνγκ Μπόις-Ερυθρός Αστέρας

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Γιούνγκ Μπόις και Ερυθρό Αστέρα, αφού οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 2-2.

Μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ασαλέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Έντεκα λεπτά αργότερα ο Ντέγκενεκ, μετά από πάσα του Μαρίν, σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Γκαρσία στο 46’ νίκησε τον Φον Μπάλμοος και οι φιλοξενούμενοι πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ. Δεν ήταν όμως αρκετό, αφού στο 76’ με εύστοχο πέναλτι ο Οαρό διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στη Βέρνη.