Παρί ΣΖ-Λυών: Ο Ικάρντι «λύτρωσε» τους Παριζιάνους – Νεύρα Μέσι με Ποτσετίνο!

Με “λυτρωτή” τον Ικάρντι η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε το ντέρμπι με τη Λυών. Εκνευρισμός του Λιονέλ Μέσι με τον Ποτσετίνο!

Η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε με 2-1 τη Λυών στο Παρκ ντε Πρενς, για την 6η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι έκαναν το 6Χ6 στο πρωτάθλημα, επικρατώντας δύσκολα των “λυονέ” με γκολ στις καθυστερήσεις του Μάουρο Ικάρντι.

Η ομάδα του Ποτσετίνο έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Πακετά στο 54′, αλλά δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νέιμαρ, ευστοχώντας σε 1-1 στο 66′. Ο Ικάρντι στο 90+3′ με κοντινή κεφαλιά έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους για το τελικό 2-1.

Στα αξιοσημείωτα, ο Μέσι έγινε αλλαγή από τον Ποτσετίνο, με τον Αργεντίνο μέσο να αντιδράει και να μην δίνει το χέρι στον προπονητή του, δείχνοντας τη δυσαρέσκεια του!

Πλέον η Παρί έχει 18β, και άφησε 2η τη Μαρσέιγ στους 5 βαθμούς διαφορά.