Ραζβάν Λουτσέσκου: «Μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη»

Στην καλή εμφάνιση της ομάδας του, αλλά και στο γεγονός ότι μπορούσε να πάρει τη νίκη αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου.

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην Λεωφόρο με σκορ 1-1, κάτι που δεν βόλευε καμία ομάδα.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος της αναμέτρησης, αναφέρθηκε στην καλή εμφάνιση που είχαν και οι δύο ομάδες, ενώ δεν παρέλειψε να αναφέρει ότι η ομάδα του θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στην Αθήνα.

Όσα δήλωσε:

«Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλά και είχαν πιθανότητες να κερδίσουν. Αισθάνομαι πως ξεκινήσαμε με ένα ανώριμο λάθος που δώσαμε το γκολ στον αντίπαλο. Μετά το ελέγξαμε το παιχνίδι μέχρι το τέλος.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να μας βάλει πίεση, να παίξει με αντεπιθέσεις, αλλά τον έλεγχο τον είχε ο ΠΑΟΚ. Είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες για την απόδοσή τους από το 9ο λεπτά μέχρι και το τέλος. Από αυτό δεν είμαι ικανοποιημένος είναι για το λάθος που έγινε στο γκολ που δεχτήκαμε. Μας έλειψε κάτι στην τελική ενέργεια και πιστεύω πως μπορούσαμε να έχουμε κερδίσει το σημερινό ματς».