Ρεάλ Μαδρίτης-Σεβίλλη: Ο Βινίσιους έδωσε τη λύση στο τέλος

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε τη Σεβίλλη, με τέρμα του Βινίσιους στο 87′

Για την 15η αγωνιστική της La Liga, η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε την ανατροπή και νίκησε τη Σεβίλλη με 2-1 στο Σαντιάγο Μπερναμπέου, με τέρμα του Βινίσιους στο 87ο λεπτό.

Η Σεβίλλη αιφνιδίασε την Ρεάλ Μαδρίτης και άνοιξε το σκορ στο 12′ με σκόρερ τον Ράφα Μιρ. Ο Ακούνια έκανε την σέντρα από τα αριστερά, ο Μιρ έκανε την κεφαλιά και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Οι “Μερένχες” έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 32ο λεπτό. Ο Γάλλος επιθετικός βγήκε νικητής από τις μάχες που έγιναν στην περιοχή της Σεβίλλης και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε με ισοπαλία, ο Βινίσιους Τζούνιορ τρία λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του. Ο Βραζιλιάνος έκανε μια εξαιρετική ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και εκτέλεσε τον Μπόνο για το 2-1.

Σκόρερ: 32′ Μπενζεμά, 87′ Βινίσιους – 12′ Μιρ

Κίτρινες: 61′ Κρόος, 69′ Καρβαχάλ – 34′ Ακούνια, 55′ Μοντιέλ, 85′ Οκάμπος

Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι): Κουρτουά, Μιλιτάο, Αλάμπα, Καρβαχάλ, Μεντί, Μόντριτς (73′ Καμαβινγκά), Κασεμίρο, Κρόος, Ασένσιο (73′ Βαλβέρδε), Μπενζεμά, Βινίσιους

Σεβίλλη(Λοπετέγκι): Μπόνο, Ντιέγκο Κάρλος, Κουντέ, Ακούνια, Μοντιέλ, Ράκιτιτς (71′ Ντέλανεϊ), Φερνάντο, Χορδάν (82′ Ροντρίγκεζ), Πάπου Γκόμες (82′ Τόρες), Μιρ, Οκάμπος