Σανίνο: ”Έπρεπε να κερδίσουμε”

Στο 1-1 έμειναν Λεβαδειακός και Λάρισα στην Λιβαδειά, παρόλο που στο τέλος και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες να πάρουν την νίκη. Ειδικά, οι γηπεδούχοι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Κρίστινσον απέκρουσε σουτ του Γιακουμάκη.

Ικανοποιημένος από τους παίκτες του  εμφανίστηκε ο  προπονητής των Βοιωτών, Τζιουσέπε Σανίνο, παρά το γεγονός ότι η νίκη δεν ήρθε.

Όσα δήλωσε μετά τον αγώνα:

“Αν υπήρχε μια ομάδα, που έπρεπε να κερδίσει αυτή ήταν ο Λεβαδειακός. Όλοι όσοι είδαν τον αγώνα τον κατάλαβε. Στο ποδόσφαιρο αυτο που έχει σημασία είναι το αποτέλεσμα. Δεν ήταν το αποτέλεσμα που θέλαμε και δικαιούμασταν. Δεν είχαμε πολλές μέρες στην διάθεσή μας να δουλέψουμε. Είμαι ικανοποιημένοςαπό την πρόοδο που είχαμε αυτές τις 10 μέρες. Θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε την διακοπή για τις εθνικές ομάδες (σε 10 μέρες) προκειμένου να παρουσιαστολυμε ακόμη καλύτεροι. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου, γιατί έχουν βελτιωθεί πολύ και θέλω να συνεχίσουμε  την βελτίωση και για τα επόμενα ματς.”