Scottish Premiership: Άνετο τρίποντο της Σέλτικ επί της Χιμπέρνιαν

Πρώτη νίκη η Ρέιντζερς, έκανε το 2χ2 η Σέλτικ.

Για την 2η αγωνιστική του Σκωτσέζικου πρωταθλήματος η Σέλτικ νίκησε με 2-0 την Χιμπέρνιαν και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Σέλτικ που είχε την κατοχή της μπάλας άνοιξε το σκορ στο 3’ με τον Κουν, στο 19’ ο ΜακΓκρέκορ έκανε το 2-0. Από την άλλη πλευρά η Χιμπέρνιαν δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ κάποια ευκαιρία και μοιραία το 2-0 και ήττα έμεινε μέχρι το φινάλε.

Η Ρέιντζερς επικράτησε 2-1 της Μάδεργουελ οι «προτεστάντες» πήραν το προβάδισμα με τον Ντέσερς αλλά το αυτογκόλ του Πρέπερ τέσσερα λεπτά αργότερα έφερε το 1-1.

Το 2-1 το πέτυχε ο Τσέρνι στο 24’.