Scottish Premiership: Χορταστική ισοπαλία για Ρέιντζερς και Σέλτικ

Ισόπαλο το σκωτσέζικο «Old Firm».

Ισόπαλες με το χορταστικό 3-3 αναδείχθηκαν Ρέιντζερς και Σέλτικ στο σκωτσέζικο «Old Firm» για την 33η αγωνιστική (προτελευταία) της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, στο «Ibrox» της Γλασκώβης.

Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Ντάιζεν Μαέντα άνοιξε το σκορ για τους Κέλτες, με τον Ματ Ο’Ρίλεϊ στο 34’ με πέναλτι να κάνει το 0-2.

Στο 55’ η Ρέιντζερς μείωσε με το πέναλτι του Τζέιμς Ταβερνιέ και στο 86’ ο Αμπνταλάχ Σίμα ισοφάρισε σε 2-2.

Ωστόσο, το ματς δεν έμεινε εκεί. Ένα λεπτό μετά, στο 87’ ο Άνταμ Ίντα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Σέλτικ, για να έρθει ο Ράμπι Ματόντο στο 90’+3’ να διαμορφώσει το τελικό 3-3.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Σέλτικ πηγαίνει στους 75 βαθμούς, με τη Ρέιντζερς να ακολουθεί με 74.