Scottish Premiership: Πήρε το Old Firm η Σέλτικ

Η Σέλτικ νίκησε τη Ρέιντζερς και ήταν η μεγάλη νικήτρια στο Old Firm

Η Σέλτικ επικράτησε με 3-2 της Ρέιντζερς εντός έδρας, για την 31η αγωνιστική του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου διατήρησε το αήττητο στο γήπεδο της, κάνοντας το 16/16 και κράτησε στο +12 τους φιλοξενούμενους πριν την έναρξη των Playoffs.

Η Σέλτικ άνοιξε το σκορ στο 26′ με τον Φουρουχάσι, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα από κοντινή απόσταση (1-0). Η Ρέιντζερς κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταβερνιέ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το 3-1, χάρις τα τέρματα των Φουρουχάσι στο 62′ και του Ζότα στο 73′. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μπιλ ήταν να μειώσει σε 3-2 με την κεφαλιά του Ταβερνιέ.