Serie A: Απώλεια βαθμών για την Ατάλαντα

Τεράστια νίκη με ανατροπή από την Κόμο.

Η αναβολή του αγώνα λόγω της βροχής δεν έκανε καλό στην Ατάλαντα, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από την Κόμο του Σεσκ Φάμπρεγας στο πλαίσιο της 6η αγωνιστικής του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν στο 18’ με τον Ζα;πακόστα είχαν  το «πάνω χέρι» στην αναμέτρηση. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στο 46’ με τον Στρεφέτσα στο 48’ έφεραν το ματς στα ίσια 1-1. Ο Κολάσινατς στο 54’ έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1 της Κόμο. Ο Φαντέρα στο 58’ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Οι «μπεργκαμάσκι» στις καθυστερήσεις μείωσαν  με τον Λούκμαν από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι.