Serie A: Εύκολη νίκη για την Ίντερ

Επέστρεψε στις νίκες η Τορίνο, η Ίντερ συνέτριψε με 4-0 την ουραγό Σαλερνιτάνα.

Για την 25η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Ίντερ διέλυσε με 4-0 την Σαλερνιτάνα, και είναι αγκαλιά με το τρόπαιο. Η Τορίνο νίκησε με 2-0 την Λέτσε.

Οι «νερατζούρι» με δύο γρήγορα γκολ πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου από τους Τιράμ και Μαρτίνες κι άλλο ένα από τον Ντάμφρις πριν τη λήξη του ημιχρόνου, απλοποίησαν τα πράγματα στη συνέχεια και κάνοντας συντήρηση δυνάμεων έφτασαν στην 8η συνεχόμενη νίκη τους σε όλες τις διοργανώσεις (στη Serie A μετρούν μόλις μία ήττα από τη Σασουόλο τον περασμένο Σεπτέμβριο).

Η Τορίνο επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Λέτσε δράστες της αναμέτρησης οι Μπελανόβα 50’ και Ζαπάτα στο 81’. Η Λέτσε μετά την αποβολή του Πόνγκρατσιτς στο 70΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα ελαχιστοποίησε τις ελπίδες των φιλοξενούμενων για να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα από το «Ολίμπικο ντι Τορίνο».