Serie A: “Έσωσε” τη Γιουβέντους ο Βλάχοβιτς

Με τέρμα του Βλάχοβιτς, η Γιουβέντους ξεπέρασε το εμπόδιο της Φροζινόνε

Η Γιουβέντους επικράτησε με 1-2 της Φροζινόνε εκτός έδρας, για την 17η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Αλέγκρι συνεχίζει στο “κυνήγι” της πρώτης Ίντερ (έχει αγώνα λιγότερο), καθώς έφτασε τους 40β, ενώ η ομάδα του Ντι Φραντζέσκο παρέμεινε στου 19β.

Οι «μπιανκονέρι» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 12’ με τον 18χρονο Γιλντίζ, αλλά στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μπάες.

Η “Γηραιά Κυρία” βρήκε το γκολ της νίκης στο 81ο λεπτό με την κεφαλιά του Βλάχοβιτς. Στο 90′ σκόραρε και πάλι ο Σέρβος επιθετικός, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.