Serie A: Έσωσε την παρτίδα για την Γιουβέντους ο Καμπιάζο

Ο Αντρέα Καμπιάζο λύτρωσε την Γιουβέντους.

Για την 10η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Γιουβέντους νίκησε την τελευταία στιγμή την Βερόνα με δράστη τον  Αντρέα Καμπιάζο.

Στο πρώτο μέρος η μεγάλη κυρία   μπήκε από πολύ νωρίς δυνατά στο ματς και στο 11’ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Βλάχοβιτς. Στο 13’ ο Μόιζε Κεν βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.

Η Βερόνα ήταν ανήμπορη να αντιδράσει  με την βέκια σενιόρα να χάνει αρκετές ευκαιρία με τους Κεν και  Βλάχοβιτς. Το 0-0 συνόδεψε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Γιουβέντους συνέχιζε να έχει την κατοχή και στο 53’ ο  Κεν βρήκε πάλι δίχτυα όμως το VAR ακύρωσε τους πανηγυρισμούς καθως ο Κεν είχε κάνει επιθετικό φάουλ. Ο Κιέζα έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 64′ και στο 69′, ενώ το τελείωμά του στο 87′ σταμάτησε πάνω στη γραμμή αμυντικός της Βερόνα.

Για την Βερόνα παραλίγο να γίνει ήρωας ο Γιλντίζ  στο 90’+2’, όμως ο Αντρέα Καμπιάζο στο 90+7′  έδωσε την λύση για την Γιούβε.