Serie A: Γκέλα ολκής για τη Μίλαν

Η Μίλαν έμεινε ισόπαλη με την Ουντινέζε και μένει δεύτερη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη.

Για την 27η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν μοιράστηκε έναν βαθμό με την Ουντινέζε στο Σαν Σίρο, καθώς αναδείχθηκε 1-1.

Οι «Ροσονέρι» με τον βαθμό που πήραν παρέμειναν στην κορυφή με 57 βαθμούς στο +3 από την δεύτερη Ίντερ με δύο παιχνίδια περισσότερα από τους “Νερατζούρι”. Η Ουντινέζε ανέβηκε στην 14η θέση με 26 βαθμούς, +4 από την 18η Κάλιαρι.

Η Μίλαν πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Λεάο στο 30ο λεπτό. Ο Πορτογάλος μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Σιλβέστρι.

Η Ουντινέζε πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, με δράστη τον Ουντότζι στο 66ο λεπτό που πλάσαρε σε κενή εστία μετά την επέμβαση του Μενιάν.

Σκόρερ: 30′ Λεάο – 66′ Ουντότζι

Κίτρινες: 68′ Ρέμπιτς, 94′ Λεάο – 17′ Πέρεθ, 49′ Μπεκάο, 73′ Μολίνα, 77′ Σακσές

Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Τομόρι, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Κεσιέ, Τονάλι, Μεσίας (65′ Σαλεμάκερς), Ντίαθ (85′ Μαλντίνι), Λεάο, Ζιρού (66′ Ρέμπιτς).

Ουντινέζε: Σιλβέστρι, Μπεκάο, Μαρί, Πέρες, Ζέχελαρ (55′ Ουντότζι), Αλί Αρσλάν (90′ Ζαζάλο), Γουάλας, Μακενγκό (55′ Περέιρα), Μολίνα, Μπέτο (65′ Σακσές), Ντεουλοφέου