Serie A: Γκέλα της Μίλαν κόντρα στη Σαλερνιτάνα

Γκέλα στο Σαν Σίρο για τη Μίλαν που έμεινε στην  ισοπαλία με αντίπαλο τη Σαλερνιτάνα.

Για την 26η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Σαλερνιτάνα στο Σαν Σίρο και συνέχισε τα άσχημα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Οι “Ροσονέρι” στο τέλος του παιχνιδιού έφτασαν τους 48 βαθμούς και την τέταρτη θέση, ενώ η Σαλερνιτάνα βρίσκεται στην 16η με 26β, όντας στο +7 από την 18η Ελλάς Βερόνα.

Η Μίλαν ήταν ανώτερη καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και παρότι βρήκε πρώτη τέρμα στο 45ο λεπτό με την κεφαλιά του Ζιρού μετά το κόρνερ του Μπενασέρ.

Η ομάδα του Πιόλι δεν μπόρεσε να διευρύνει το προβάδισμα της και η Σαλερνιτάνα την τιμώρησε στο 61′ με προβολή του Ντία, ύστερα από το γύρισμα του Μπράνταριτς και πήρε σημαντικό βαθμό παραμονής στο Μιλάνο.

Σκόρερς: 45′ Ζιρού – 61′ Ντία

Κάρτες: 59′ Ζιρού, 94′ Τομόρι – 85′ Σάμπια, 89′ Κουλιμπαλί, 96′ Ντία

Σπέτσια-Ίντερ 2-1 (55΄ Μαλντίνι, 87΄ πεν. Ενζολά – 83΄ πεν. Λουκάκου)

Έμπολι-Ουντινέζε 0-1 (54΄ Ροντρίγκο Μπεκάο)

Νάπολι-Αταλάντα 2-0 (60΄ Κβαρατσκέλια, 77΄ Ραχμάνι)

Μπολόνια-Λάτσιο 0-0

Λέτσε-Τορίνο 0-2 (20΄ Σίνγκο, 23΄ Σανάμπρια)

Κρεμονέζε-Φιορεντίνα 0-2 (27΄ Μαντραγκόρα, 50΄ Καμπράλ)

Βερόνα-Μόντσα 1-1 (51΄ Βέρντι – 55΄ Σένσι)

Ρόμα-Σασουόλο 3-4 (26΄ Ζαλέφσκι, 51΄ Ντιμπάλα, 90΄+5 Βαϊνάλντουμ – 13΄,18΄ Λοριάν, 45΄+4 πεν. Μπεράρντι, 75΄ Πιναμόντι)

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 4-2 (11΄ Μπρέμερ, 26΄,64΄ Ραμπιό, 90΄+4 Σούλε – 31΄ Αγκουέλο, 32΄ Τζούρισιτς)

Μίλαν-Σαλερνιτάνα 1-1 (45΄+1 Ζιρού – 61΄ Ντιά)