Serie A: Γλίτωσε την ήττα η Ίντερ

Ο Ντάμφρις έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ίντερ .

Για την 4η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Μόντσα έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Ίντερ.

Κατά την διάρκεια του αγώνα και οι  δυο ομάδες είχαν μετρημένες τις κινήσεις τους, ωστόσο η Ίντερ στην επανάληψη βελτίωσε την απόδοση της . Οι γηπεδούχοι κρατούσαν το πρώτο εφετινό «τρίποντο» στα χέρια τους, μετά το τέρμα του Μότα στο 81΄, αλλά ο Ντάμφρις στο 88΄γλιτώσε την ομάδα του από την πρώτη ήττα της στο εφετινό πρωτάθλημα.

Η Ίντερ πλέον είναι ισόβαθμη με τη Γιουβέντους και στο -1 από την πρωτοπόρο Νάπολι.