Serie A: Ισοπαλία για Βερόνα και Λάτσιο

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν η Λάτσιο και η Ελλάς Βερόνα στο Μπεντεγκόντι.

Βερόνα και Λάτσιο έμειναν ισόπαλες με 1-1 στο Μπεντεγκόντι, για την 21η αγωνιστική της Serie A.

Οι Λατσιάλι μετά το τέλος της αναμέτρησης ανέβηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 39 βαθμούς, ενώ η Βερόνα παρέμεινε στην 18η θέση με 14 πόντους.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά η Λάτσιο ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Πέδρο στο 45ο λεπτό. Η Βερόνα βρήκε γρήγορα την ισοφάριση στο 51ο λεπτό με τον Ενγκόνγκ και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κρεμονέζε-Λέτσε 0-2 (58′ Μπασιρότο, 69′ Στρεφέτσα)

Ρόμα-Έμπολι 2-0 (2′ Ιμπάνιεθ, 6′ Εϊμπραχαμ)

Σασουόλο-Αταλάντα 1-0 (55΄ Λοριάντ)

Σπέτσια-Νάπολι 0-3 (47′ πεν. Κβαρατσχέλια, 68′, 73′ Οσίμεν)

Τορίνο-Ουντινέζε 1-0 (50′ Κάραμοχ)

Φιορεντίνα-Μπολόνια 1-2 (19′ Σαπονάρα-14′ πεν. Ορσολίνι, 44′ Πος)

Ιντερ-Μίλαν 1-0 (34΄ Μαρτίνες)

Βερόνα-Λάτσιο 1-1 (51΄ Ενγκονγκ – 45΄ Πέδρο)