Serie A: Ισοπαλία στο Μπέργκαμο

Μίλαν και Αταλάντα έμειναν ισόπαλες στο Μπέργκαμο.

Για την 2η αγωνιστική της Serie A, Αταλάντα και Μίλαν έμειναν ισόπαλες, όπως ισόπαλα έληξαν και τα ματς Έμπολι-Φιορεντίνα και Μπολόνια-Βερόνα. Άνετη νίκη για τη Νάπολι.

Στο Μπέργκαμο, η Αταλάντα μοιράστηκε έναν βαθμό με τη Μίλαν στο τελικό 1-1 με τον Μαλινόφσκι να ανοίγει το σκορ στο 26ο λεπτό και τον Μπενασέρ στο 68ο λεπτό να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια.

H Νάπολι επικράτησε με 4-0 της Μόνζα. Πρωταγωνιστής ο Κβίτσα Κβαρατσκέλια, καθώς σκόραρε δύο φορές, Οσιμέν και Κιμ τα άλλα δύο τέρματα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, χωρίς τέρματα έληξε το Έμπολι – Φιορεντίνα (0-0) και η Μπολόνια ήρθε ισοπαλία με 1-1 κόντρα στη Βερόνα.

Τορίνο-Λάτσιο 0-0

Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα 0-0

Ίντερ-Σπέτσια 3-0 (25′ Μαρτίνεζ, 52′ Τσαλχάνογλου, 82′ Κορέα)

Σασουόλο-Λέτσε 1-0 (40′ Μπεράρντι)

Νάπολι-Μόντσα 4-0 (35’, 62’ Κβαρατσκέλια, 45+2’ Οσιμέν, 90+3’ Κιμ)

Φιορεντίνα-Έμπολι 0-0

Αταλάντα-Μίλαν 1-1 (29’ Μαλινόφσκι – 68’ Μπενασέρ)

Μπολόνια-Βερόνα 1-1 (21’ Αρναούτοβιτς – 43’ Ανρί)