Serie A: Καθάρισε με Τζέκο η Ίντερ

Με πρωταγωνιστή τον Τζέκο, η Ίντερ πέρασε από την έδρα της Σασουόλο

Η Ίντερ επικράτησε με 1-2 στην έδρα της Σασουόλο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Serie A.

Ο Βόσνιος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 44′, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Φρατέζι (60′), αλλά στο 75ο λεπτό ο Τζέκο νίκησε ξανά την αντίπαλη άμυνα και έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτό το τρίποντο οι «νερατζούρι» ανέβηκαν στην 7η θέση της βαθμολογίας με 15β, αφήνοντας τους γηπεδούχους στην 9η θέση με 12β.

Σασουόλο-Ίντερ 1-2 (60′ Φρατέζι-44′, 75′ Tζέκο)