Serie A: Λάτσιο και Μίλαν μοιράστηκαν βαθμούς

Δεν ανέδειξε νικητή η «μονομαχία» στο «Ολίμπικο», έκανε την ανατροπή η Νάπολι.

Για την 3η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, Λάτσιο και Μίλαν μοιραστήκαν βαθμούς στο «Ολίμπικο» 2-2. Η Νάπολι πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της νικώντας την Πάρμα με 2-1.

Η Μίλαν προηγήθηκε στο 8’ με τον Πάβλοβιτς όμως οι «λατσιάλι» με τους Καστεγιάνος και Ντιά(62΄-66΄) πέρασαν μπροστά στο σκορ. Οι «ροσονέρι» στο 72΄κατάφεραν το 2-2 με δράστη τον Λεάο. Οι Μιλανέζοι αναζητούσαν σήμερα το πρώτο τους τρίποντο ωστόσο και ο βαθμός της ισοπαλίας είναι θετικό αποτέλεσμα.

Η Νάπολι νίκησε με 2-1 την Πάρμα και πλησίασε την κορυφή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από τα έντεκα βήματα με τον Μπονί στο 19΄ και έδειχναν αποφασισμένοι για το πρώτο τους «διπλό». Ωστόσο, η αριθμητική υπεροχή της Νάπολι από το 75΄ (κόκκινη ο Σουζούκι της Πάρμα) επέτρεψε στους γηπεδούχους να ελέγξουν τον ρυθμό και στις καθυστερήσεις να χτυπήσουν με τους Λουκάκου (90+2΄) και Ανγκισά (90+6) για την ανατροπή.