Serie A: Μεγάλες νίκες για Ρόμα και Μπολόνια

Ρόμα και Μπολόνια νίκησαν τις Ελλάς Βερόνα και Μόντσα.

Για την 12η αγωνιστική της Serie A, η Ρόμα νίκησε με 1-3 την Ελλάς Βερόνα και η Μπολόνια με 1-2.

Η Ρόμα επικράτησε με 1-3 την Ελλάς Βερόνα και ανέβηκε στην τετάρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Νταβίντοβιτς στο 26ο λεπτό. Οι Ρωμαίοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Ζανίολο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Ο Βολπάτο στο 88′ έβαλε την Ρόμα σε θέση οδηγού και ο Ελ Σαραουί στο 92′ έγραψε το τελικό 1-3.

Στην Μόντσα, η Μπολόνια πήρε το διπλό κόντρα στην ομώνυμη ομάδα με 1-2. Η ομάδα του Σίλβιο Μπερλουσκόνι πήρε το προβάδισμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετάνια στο 57ο λεπτό. Η απάντηση της Μπολόνια ήταν άμεση και τρία λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Φέργκιουσον. Οι Ροσομπλού πήραν την νίκη με τον Ορσολίνι στο 73ο λεπτό.