Serie A : Μοιρασιά στο Ολίμπικο

Η Λάτσιο μοιράστηκε βαθμούς με την Τορίνο και δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά από την τέταρτη θέση.

Για την 33η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Λάτσιο δεν μπόρεσε εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα της Γιουβέντους καθως κόλλησε στο ισόπαλο 1-1 με την αδιάφορη βαθμολογικά Τορίνο.

Η Τορίνο έπαιξε χωρίς άγχος έκοψε  δύο πολύτιμους βαθμούς από τους “λατσιάλι”, που σώθηκαν στις καθυστερήσεις από το γκολ του Ιμόμπιλε. Η ομάδα του Γιούριτς άνοιξε το σκορ στο 56’ με τον Πελέγκρι. Με το βαθμό η ομάδα της “αιώνιας πόλης” έπιασε την Φιορεντίνα στην 6η θέση (προκριματικοί Europa Conference League), ενώ απομένουν πέντε αγωνιστικές για το φινάλε της σεζόν, αλλά με τους “βιόλα” να έχουν ματς λιγότερο.

Για τρίτο ματς έμεινε αήττητη η “Γκρανάτα”, που με την δεύτερη σερί ισοπαλία της προηγήθηκε, βελτιώνοντας ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική της θέση (11η).