Serie A: Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η Λάτσιο

Τέταρτη σερί νίκη η Λάτσιο με την επιβλητική “τεσσάρα” επί της Φιορεντίνα.

Για την 9η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η  Λάτσιο νίκησε με 4-0 την Φιορεντίνα.

Οι «λατσιάλοι» μπήκαν αρκετά δυναμικά με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 11’ με τον Βετσίνο. Το 0-2 το πέτυχε ο Ματίας Τζακάνι στο 25’. Ο Λουίς Αλμπέρτο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 από πάσα του Ιμόμπιλε στο 85’. Στις καθυστερήσεις ο Ιμόμπιλε έκανε το τελικό 0-4.

Η Λάτσιο έχει ένα μήνα  να δεχτεί γκολ, έχοντας σημειώσει συνολικά 13 και με τέσσερις νίκες σε ισάριθμα ματς. Πλέον  πλησίασε ακόμη περισσότερο στην κορυφή στο -3 από την πρωτοπόρο Νάπολι .