Serie A: Βαριά ήττα της Ρόμα

«Πάρταρε» η Ουντινέζε κόντρα με την Ρόμα.

Η εκπληκτική στο ξεκίνημα της Serie A, Ουντινέζε υποχρέωσε σε βαριά ήττα τη Ρόμα, την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, με 4-0 στη «Ντάτσια Αρένα» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους «Ρωμαίους» με το γκολ του Ουντότζι μόλις στο 5ο λεπτό, στη συνέχεια διαχειρίστηκαν άψογα το ματς και σε μία από τις αντεπιθέσεις που έβγαλαν κατάφεραν στο δεύτερο μέρος να «κλειδώσουν» το τρίτο τους «τρίποντο» στο πρωτάθλημα.

Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ουντινέζε έδωσε το τρίτο γκολ που πέτυχε ο Περέιρα στο 75΄, ενώ στο 82΄ ο Λόβριτς «έβαλε το κερασάκι στην τούρτα».