Serie A: “Χ”άρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Γιουβέντους ο Βλάχοβιτς

Με τέρμα του Ντούσαν Βλάχοβιτς, η Γιουβέντους πήρε τον βαθμό με αντίπαλο τη Μπολόνια των 9 παικτών!

Για την 32η αγωνιστική της Serie A, η Γιουβέντους έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Μπολόνια.

Η Γιουβέντους έμεινε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 κόντρα στη Μπολόνια των εννέα παικτών και έκανε ακόμα μια κακή εμφάνιση τη φετινή σεζόν. Οι «ροσομπλού» άνοιξαν το σκορ με τον Αρναούτοβιτς στο 52ο λεπτό και κρατούσαν τη νίκη μέχρι το 94ο λεπτό με τον Βλάχοβιτς να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην «Γηραιά Κυρία».

Στην Σαρδηνία, με τέρμα του Ντεϊολα στο 42ο λεπτό η Κάλιαρι υπέταξε με 1-0 την Σασουόλο. Με το ίδιο σκορ η Φιορεντίνα επικράτησε της Βενέτσια με τον Τορέιρα στο 30ο λεπτό να δίνει την νίκη στους Βιόλα.

Η Σαλερνιτάνα πήρε το διπλό στο Λουίτζι Φεράρις με 1-2 επί της Σαμπντόρια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Φάτζιο στο 4ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Λουρένκο, το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Καπούτο στο 32ο λεπτό.

Παρασκευή 15 Απριλίου

Σπέτσια-Ίντερ 1-3 (88’ Ματζόρε – 31’ Μπρόζοβιτς, 73’ Μαρτίνες, 90’+3’ Σάντσες)

Μίλαν-Τζένοα 2-0 (11′ Λεάο, 87′ Μεσάιας)

Σάββατο 16 Απριλίου

Κάλιαρι-Σασουόλο 1-0 (42’ Ντεϊόλα)

Σαμπντόρια-Σαλερνιτάνα 1-2 (32‘ ΚΑπούτο – 4’ Φάτσιο, 6’ Έντερσον)

Ουντινέζε-Έμπολι 4-1 (6’ αυτ. Ισμαΐλι, 52’ Ντεουλοφέου, 79’ Πουσέτο, 87’ Σάμαρτζιτς – 70’ πέν. Πιναμόντι)

Φιορεντίνα-Βενέτσια 1-0 (30′ Τορέιρα)

Γιουβέντους-Μπολόνια 1-1 (90’+4’ Βλάχοβιτς – 52’ Αρναούτοβιτς)

Λάτσιο-Τορίνο 21:45