Σφράγισε την παραμονή η Μπέτις

Σημαντική νίκη πήρε η Μπέτις που κέρδισε την Εσπανιόλ με 1-0 και εξασφάλισε την παραμονή στη La Liga.

Η Μπέτις επικράτησε της Εσπανιόλ με 1-0 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» για την 31η αγωνιστική της Primera Division.

Αντιθέτως βύθισαν ακόμα περισσότερο τους φιλοξενούμενους και οι Καταλανοί παραμένουν στην τελευταία θέση και στο -8 από τις θέσεις παραμονής. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 37 βαθμούς και στην 13η θέση.

Οι Σεβιγιάνοι με γκολ του Μπάρτρα στο 48ο λεπτό έκαναν το 1-0, αποτέλεσμα που παρέμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης.

ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Έμερσον (83’ Μπαραγάν), Μαντί, Μπάρτρα, Φεντάλ, Πεδράθα (90+2’ Άλεξ Μορένο), Γούιδο Ροντρίγκεθ, Κανάλες, Γουαρδάδο (90+1’ Αλενιά), Φεκίρ (80’ Καρβάλιο), Ιγκλέσιας (81’ Μορόν).

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Νταβίντ Λόπεθ, Νάλδο, Πεδρόσα, Άβιλα (79’ Βίκτορ Γκόμεθ), Νταρντέρ, Ιτουράσπε (56’ Γου Λέι), Ρόκα, Εμπαρμπά (79’ Μελαμέδ), Καγιέρι (56’ Ντε Τομάς), Καμπουθάνο (56’ Μελένδο)