Σημαντικά διπλά για Γουλβς & Κρίσταλ Πάλας

Τη νίκη με 0-2 πήρε η Γουλβς επί της Γουεστ Χαμ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου για την 30ή αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ είχε μια εύκολη επικράτηση, ενώ τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι Ραούλ Χιμένεθ στο 73′ και ο Πέδρο Νέτο στο 84′.

Οι “Λύκοι” βρίσκονται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς, όσους και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ απέχουν 2 βαθμούς από την 4η θέση (και την Τσέλσι), που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Τα “Σφυριά” από την άλλη, βρίσκονται με 27 βαθμούς στην 17η θέση και ισοβαθμούν με τη Μπόρνμουθ, “φλερτάροντας” με τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Μπόρνμουθ με τη σειρά της, ηττήθηκε με 0-2 στην έδρα της από την Κρίσταλ Πάλας.

Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς άνοιξε το σκορ με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 12ο λεπτό, ενώ ο Τζόρνταν Αγιού στο 23′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ για την ομάδα του.

Η Κρίσταλ Πάλας βρίσκεται στην 9η θέση με 42 βαθμούς, όσους και η Τότεναμ.