Σημαντικές νίκες για Μπέρνλι και Σαουθάμπτον, έκανε την έκπληξη η Φούλαμ

Για την 34η αγωνιστική του πρωταθληματος Αγγλίας έγιναν σημαντικές εκπλήξεις όπως η νίκη της ήδη υποβιβασμένης Φούλαμ στο Λονδίνο με αντίπαλο την Έβερτον με 2-0 με τέρματα των Κάρνει και Μπάμπελ(46′,68′).

Η Μπόρνμουθ νίκησε με 0-5 την Μπράιτον με σκόρερς τους Γκόσλινγκ στο 33′, Φρέιζερ στο 54′, Μπρουκς στο 74′, Γουίλσον στο 81′ και Στανίσλας 90+2′.

Η Σάουθάμπτον έκανε και αυτή μια έκπληξη και πήρε την νίκη κόντρα την Γουλβς με 3-1. Ο Ρέντμοντ ανοιξε το σκορ στο 2′ και ο Μπολί ισοφάρισε στο 28′. Ο Ρέντμοντ και πάλι στο 30′ έκανε το 2-1 και ο Λονγκ στο 71′ έγραψε το τελικό 3-1.

Η Μπέρνλι πήρε μία σημαντική νίκη στην υπόθεση παραμονής νικώντας την Κάρντιφ και βυθίζοντας την ακόμα πιο κάτω στην βαθμολογία τα τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι Γουντ στο 31ο λεπτό και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα αποτελεσματα:

Φούλαμ – Έβερτον 2-0 (Κάρνει 46′, Μπάμπελ 68′)

Μπράιτον – Μπόρνμουθ 0-5 (Γκόσλινγκ 33′, Φρέιζερ 54′, Μπρουκς 74′, Γουίλσον 81′, Στανίσλας 90+2′)

Σάουθάμπτον – Γουλβς 3-1 (Ρέντμοντ 2′,30′, Λόνγκ 71′ – Μπολί 28′)

Μπέρνλι – Κάρντιφ 2-0 (Γουντ 31′,90+2′)