Σοβαρά επεισόδια στην Τραπεζούντα

Χαος στο ματς της Τραμπζονσπόρ με τη Φενερμπαχτσέ.

Στο γήπεδο  «Papara Park» η Φενερμπαχτσέ νίκησε την Τραμπζονσπόρ με 3-2, μετά σφύριγμα του διαιτητή, δεκάδες οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στους παίκτες της Φενέρ, οι παίκτες των φιλοξενουμένων  «απάντησαν» απ’ την πλευρά τους προς τους οπαδούς της «Τράμπζον» που τους επιτέθηκαν, με χτυπήματα, κλωτσιές και γροθιές και για πολλά λεπτά το γήπεδο μετατράπηκε σε… πεδίο μάχης, με τους αστυνομικούς και τους σεκιούριτι να παρεμβαίνουν με πολύ μεγάλη καθυστέρηση για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να συνοδεύσουν την αποστολή της «Φενέρ» στα αποδυτήρια.

Οι Ντόμινικ Λιβάκοβιτς, Μπατσουαγί και Οσαγί-Σάμουελ πάλεψαν για την ζωή τους.

Η εικόνα που σοκάρει είναι ένας φίλαθλος που έχει πάρει το σημαιάκι του κόρνερ και κυνηγά τους παίκτες της αντιπάλου του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Conference League.