Στην ισοπαλία Κολωνία και Μάινς

Στην επανέναρξη της αγωνιστικής δράσης στη Μπουντεσλίγκα μετά την εξάπλωση του κορωνοϊού, Κολωνία και Μάινς έμειναν στο 2-2.

Η κάθε ομάδα είχε ένα ημίχρονο, καθώς στο πρώτο ημίχρονο και στα πρώτα δεκάλεπτα του δεύτερου ημιχρόνου ήταν καλύτερη η Κολωνία, αλλά έπειτα η κατάσταση άλλαξε χέρια.

Η ατμόσφαιρα ήταν “μαύρη” χωρίς κόσμο, αλλά η όμορφη κίνηση και από τις δύο ομάδες να γεμίσουν το στάδιο με φανέλες ήταν κάτι το διαφορετικό.

Η Κολωνία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ουθ μόλις στο 5ο λεπτό.

Στη συνέχεια η Κολωνία συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία δίχως να καταφέρει να σκοράρει στο πρώτο μέρος.

Κάτι το οποίο έγινε στο 53′ ο Ντέξλερ από τα δεξιά σέντραρε εκεί που ήταν ο Κάινς που με κοντινή κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η Μάινς που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν νοχελική κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα.

Αρχικά, ο Κουάισον με εκπληκτικό σόλο πέρασε όποιον βρήκε και πάσαρε στον Αβονίγι στο 61ο λεπτό για το 2-1.

Έπειτα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 72′ με την ατομική ενέργεια του Μαλόγκ που πλάσαρε τον Χογκ στην γωνία του για το τελικό 2-2.

Κολωνία: Χορν, Σμιντ (Εχιζιμπούε 83′), Μπορνάου, Λέιστνερ, Κάτερμπαχ, Σκίρι, Έκτορ (Ρεχμπετσάι 76′), Τίελμαν (Ντέξλερ 46′), Ουθ, Κάινς (Σίντλερ 71′), Κόρντοβα (Τερόντε 83′)

Μάινς: Μίλερ, Νικάτε, Φερνάντες (Σάλαϊ 69′), Γιούστε, Μπακού, Κάρικολ, Μποέτιους (Μπαρέιρο 84′), Μαλόγκ (Λάτσα 81′), Κουάισον, Γι (Αβονίγι 56′), Ονισίβο (Μπούκαρτ 85′)