Στο μηδέν έμειναν Λαμία και ΑΕΛ

Στο 0-0 έμειναν Λαμία και ΑΕΛ για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ.

Αυτή μάλιστα ήταν η 3η λευκή ισοπαλία για την Λαμία και 2η για την ΑΕΛ.

Στατικό παιχνίδι έκαναν οι γηπεδούχοι στο πρώτο τέταρτο του αγώνα και έτσι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να δημιουργήσουν δυο καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο.

Πρώτη τελική προσπάθεια για την ΑΕΛ στο 13ο λεπτό του αγώνα· στην κίνηση ο Παπάζογλου από τακουνάκι του Μιλοσάβλιεβιτς προσπάθησε να άνοιξει το σκορ αλλά μπλόκαρε με επιτυχία ο Επασί.

Μετά το 30ο λεπτό η ομάδα της Λαμίας άρχισε να πιέζει περισσότερο και ο Ρόμανιτς έκανε μια προσπάθεια στο 32ο λεπτό του αγώνα κατευθείαν στα χέρια του Κρίστινσον.

Η Λάρισα είχε και μια αναγκαστική αλλαγή στο 35ο λεπτό του ματς , αφού ο Γκαζάλ ένιωσε πιθανώς κάποιο τράβηγμα στον προσαγωγό και δεν μπορούσε να συνεχίσει.

Καλή προσπαθεία έκανε η Λαμία στο 37ο λεπτό αφού αναπτύχθηκε ορθά αλλά ο Μπεχαράνο εκτέλεσε με το αριστερό ένα κακό σουτ.

Ο Βάντερσον προσπάθησε λίγο μετά να κάνει ένα σουτ το οποίο όμως βρήκε τα χέρια του Κρίστινσον και τέλος ο Ρόμανιτς που πέρασε περίτεχνα στην μικρή περιοχή αλλά «αναχαιτίστηκε» από την άμυνα της Λάρισας.

Στην επανάληψη της αναμέτρησης ο ρυθμός του αγώνα έγινε λίγο πιο γρήγορος αλλά μέχρι και το 90 δεν μπόρεσε να αλλάξει κάτι στη γενική εικόνα του παιχνιδιού.

Κίτρινες κάρτες:: Μπουλούλης, Μιχαήλ, Παπάζογλου,

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Βάντερσον, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Καραμάνος(81’ Βασιλόγιαννης), Αραβίδης(85’Σάσι), Σάλιακας

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Παπάζογλου, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Πινακάς, Γκαζάλ(35’ Μιχαήλ), Φίλιπς, Σίλβα(71’ Λουφάκης)